ПрАТ НВО Прогрес заморожує та зберігає сперму бугаїв в рідкому азоті (-196°). Заморожена сперма доставляється в господарства  і використовується по мірі потреби. Один раз на місяць або на три місяці ( в залежності від технічних характеристик судини Дьюара) судини в господарствах, які містять сперму, обслуговуються ПрАТ НВО Прогрес по забезпеченню рідким азотом.

Для кріоконсервації сперми ПрАТ НВО Прогрес на протязі різних історичних етапів роботи використовувало такі методи:
  • Метод двухмоментного розведення і трехступеевого режиму заморожування сперми
  • Метод одномоментного розведення та швидкого заморожування сперми у вигляді гранул.
  • Заморожування сперми в гранулах в рідкому азоті на фторопластових пластинах. 
  • Заморожування сперми в соломинах (>пайеттах) німецької компанії «МІНІТЮБ». 
  • Транспортування сперми
Для перевезення сперми ПрАТ НВО Прогрес використовує конструкції судин різної ємності та  доставляє в господарства і пункти Ш.О.  автотранспортом. Сперма високоцінних бугаїв нерідко транспортується у різні зони країни залізничним транспортом.

Найвища вимога до транспортування сперми в термосах і ємностях — уберегти продукцію від тряски (прокладки з поролону чи інших матеріалів), недопущення ушкодження і порушення температурного режиму. Доставка сперми повинна виконуватися в можливо стислі терміни.

Головна умова при транспортуванні замороженої сперми — постійна підтримка низької температури.

На пунктах Ш.О. господарства при отриманні замороженої спермопродукції передусім має бути з'ясовано, чи є в посудині достатньо рідкого азоту, щоб попередити псування спермо продукції.

Наразі спермо банк ПрАТ НВО Прогрес складається з: 19 великих  500 літрових ємностей для стаціонарного збереження сперми бугаїв плідників.

Загальна кількість спермо доз: 2,8 млн.