ПрАТ НВО Прогрес здійснює якісне закріплення бугаїв-плідників для постійних та нових клієнтів. Закріплення проводиться колегією експертів для отримання максимального генетичного прогресу, вирівнювання стада та покращення окремих характеристик.

Алгоритм роботи селекціонерів:

вихідні данні по генеології стада → направлення в програму «парування» → врахування побажань клієнта по генетичному покращенню, цілям → контроль рівня інбридінга → звіт клієнту по генетичному покращенню та господарська доцільність використання генетики ПрАТ НВО Прогрес.

Будь-який підбір має бути поліпшувальним, тобто спрямованим на вдосконалення певних характеристик тварини. Тому в умовах України з переходом на спеціалізоване молочне скотарство переважно використовують бугаїв поліпшувальних порід, таких як голштинська, швіцька, англерська різних селекцій - від західноєвропейської до північноамериканської. Однак треба пам'ятати: безсистемне парування навіть старанно дібраних тварин не дасть бажаних результатів, а використання в малопродуктивних стадах бугаїв із високою продуктивністю матерів приносить низький, а іноді і нульовий результат.